Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatości

Zamknij


Sprawdzone podcasty po angielsku dla każdego!

Podcasty, czyli krótkie materiały audio do odsłuchania; tematy: wszelakie. Wydaje się, że bardzo dużo osób jest już zaznajomionych z tą formą przyswajania wiedzy i rozwoju osobistego, ale czy korzystacie z nich także by uczyć się języka?

Podcasty przede wszystkim poprawiają rozumienie ze słuchu, rozwiajają słownictwo i naturalność wypowiedzi, dostarczają także wiedzy, która jest ciekawa dla Ciebie, a nie kogoś innego.

Podcasty są fantastyczne ze względu na możliwość dostosowania poziomu znajomości angielskiego, ze względu na ich długość, jak i swobodę wyboru tematu. W internecie możecie znaleźć wiele propozycji i czasem ciężko jest zdecydować, które są wartościowe lub nie, dlatego stworzyliśmy dla Was listę najlepszych stron z podcastami.???
One podcast a day keeps the brain at play ;-) 
Częstujcie się wink

 

1. https://esl.culips.com/ 

Znajdziecie tu świetne tematy praktycznie dla każdego. Angielski tutaj jest bardzo naturalny, co pomaga w przypadku późniejszych rozmów z obcokrajowcami. Podzielony jest na podkategorie, a oprócz tego zawiera tak zwane study guides czyli krótkie streszczenie treści całego podcastu, całe transkrypcje, wyjaśnienia, pytania do dyskusji etc.

Dostęp także na aplikacjach typu Spotify, iTunes i innych.

 

2. https://teacherluke.co.uk/

Teacher Luke to petarda jeśli chodzi o podcasty podszyte humorem (jest także komikiem!). Za najlepszą rekomendację niech służy nagroda, która otrzymał za najlepsze podcasty dla osób uczących się języka angielskiego. Na jego stronie znajdziecie ponad 650 odcinków, transkrypcji (zapisów), jak i video. Jego podcasty zostały pobrane 60 milionów razy!

 

3. https://www.bbc.co.uk/programmes/p02pc9zn/episodes/downloads

Na szybkie odsłuchania z pomocą przychodzi BBC. Podcasty pojawiają się tam co tydzień i dotyczą 3 tematów trwających po 3 minuty. Zachęcają do zastanowienia się nad tematem i kontynuowania go także w trakcie lekcji. Od czasu do czasu pojawiają się w nich wyrażenia slangowe, ale również codzienny język. Podcasty można ściągnąć ze strony BBC.

4. https://teflology-podcast.com/

Początkowo na TEFLology pojawiały się podcasty dla nauczycieli, ale obecnie jest tam mnóstwo materiałów dla uczniów, także takich, które pomogą poprawić nawyki uczenia się, czy wywiady z najlepszymi nauczycielami. Odcinków jest ponad 100, a każdy zaczyna się od krótkiego podsumowania, więc wiadomo co zostanie w nim zawarte. Podcasty można ściągnąć z iTunes.

 

5. https://www.thisamericanlife.org/

Zdobywca nagród, w tym pierwszego Pulitzera przyznanego programowi radiowemu! Podcasty pojawiają się z tygodniową częstotliwością i dotyczą jednego wybranego tematu, na który składa się kilka historii. Narracja jest jasna i klarowna, dostosowana do uczących się języka angielskiego, a do tego pozwala odkryć codzienne życie mieszkańców USA. 

2 miliony słuchaczy tygodniowo, 2.8 miliona osób ściągających dany odcinek podcastu - te liczby nie kłamią!

Najlepsze dla średniozaawansowanych uczniów i wyżej.

 

6. https://www.bbc.co.uk/learningenglish/english/features/6-minute-english

Jeśli nie znacie "6 Minute English" to czas najwyższy to nadrobić. Świetne, angażujące 6 minutówki, idealne zwłaszcza dla dojrzałych uczniów to totalny brak wymówki: ja nie mam czasu! Dzięki nim nie tylko poszerzycie wiedzę, ale również sprawicie, że Wasz angielski nie będzie tkwił w tym samym miejscu.

Także do ściągnięcia na komputer lub komórkę!

7. https://www.littlestoriestinypeople.com/

Idealna propozycja dla najmłodszych. Ciekawy, działający na wyobraźnię język, porywające historie pełne humoru, który spodoba się dzieciom. Tematy wiążą się z ważnymi elementami życia najmłodszych co czyni je jeszcze ciekawszymi: przyjaźń, rodzina, zmiany w życiu.

 

8. https://www.nationalgeographic.com/podcasts/overheard/

Podcasty dla bardziej zaawansowanych uczniów.  Tematy dotyczą natury i pięknych, poruszających wyobraźnię opisów naszej planety. Dostępne są też transkrypcję, a podcastów można słuchać także na Spotify lub Apple Podcasts.

Genialny sposób na zaawansowane słownictwo.

__________________________________

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Was do przeszukania internetu i zaangażowania się w tę formę nauki, zwłaszcze że umożliwia ona kontakt z językiem wszędzie tam gdzie jesteście - wystarczy komórka i słuchawki. 


POWRÓT

DOŁĄCZ DO NAS

ZOBACZ REKOMENDACJE WIDEO

KURSY

REKOMENDACJE

 • Zdecydowanie polecam Level Up !!! Nauka z profesjonalnym lektorem panią Małgorzatą

  gwarantuje sukces! Zajęcia na wysokim poziomie i przyjazna atmosfera to pożytecznie spędzony czas!

  Serdecznie polecam, gdyż Gosia to ekspert, który traktuje swój zawód jako prawdziwą pasję heart

  Karolina Mikołaczyk, zajęcia dla dorosłych (A1)

 • Szczerze polecam zajęcia w Level Up.
  Kurs wakacyjny był rewelacyjny.
  Ale nie ma tu żadnego zaskoczenia gdy zajęcia prowadzi nietuzinkowa, nieszablonowa Ela.
  Już oczekuję zajęć wrześniowych.

  Paulina Pyrtek, dorośli, intensywny wakacyjny kurs angielskiego

 • Wszystko co dobre szybko sie konczy.
  No i sie skonczylo 2 tyg intensywny kurs angielskiego z Level Up. Czy bylo warto? Odpowiedź jest prosta Oczywiscie ze tak. Niezapomniana przygoda z jezykiem, swietna atmosfera na zajecia i niesamowita Ela, dzieki ktorej pomysłom zajecia w zadnej sekundzie nie byly nudne.
  Wiecej jesli zastanawiasz sie czy kupić kolejna cud dietę to odpusc i wydaj lepiej ta kasę na kurs w Level Up, bo efekt bedzie zauważalny juz po 2 tyg.
  Polecam najlepsza szkole Level Up Ever ????

  Karolina Kołodyńska, dorośli, intensywny wakacyjny kurs angielskiego

 • Miałam przyjemność współpracować ze Centrum Językowym Level Up jako nauczyciel i baaardzo polecam to miejsce! Cudowna i zaangażowana Właścicielka z wielką miłością do nauczania! Chciałabym uczyć się w takim miejscu jako dziecko - gadżetów i kreatywnych gier w Level Up na pewno nie zabraknie! ???? Uwielbiam miejsca prowadzone z pasją, a to zdecydowanie jest jedno z nich. ????

  Kasia Dusza, lektorka

 • No po prostu świetnie tu jest :-) Nie wyobrażam sobie tygodnia bez zajęć, a dodam, że chodzę tu już czwarty rok! Uczę się tutaj, bo mam z tego ogromną frajdę, bo tak uczą, że chce mi się chcieć. Angielski w takim level'upowym wydaniu jest REWELACYJNY i już :-)

  Agnieszka Szarapanowska, zajęcia dla dorosłych (C1)

 • Chodzi syn, chodze ja :-D. Fantastyczne metody nauczania. Atmosfera świetna! Polecam gorąco :-)

  Anna Dunaj, zajęcia dla dorosłych (A1), mama Michała (lat 13)

 • Świetna szkoła z wyjątkową kadrą. Zajęcia z duża dawką humoru, ogromem wiedzy i umiejętności, które w tej formie same wchodzą do głowy. Gorąco polecam!

  Ewa Najdecka, zajęcia dla dorosłych (C1), mama Wojciecha (lat 15)

 • Zajęcia w Level Up są bardzo ciekawe, interesujące, wyzwalające pełne zaangażowanie grupy. Prowadząca profesjonalnie przedstawia informacje i ma wiedzę merytoryczną, która pozwala odpowiadać na zadawane przez uczestników pytania. Poza tym potrafi zaciekawić i zainteresować wszystkich, nawet tych mało aktywnych, czy nieśmiałych. Płynnie i sugestywnie prowadzi cały blok zajęć. Uczniowie są przez to zaangażowani, chętnie się wypowiadają i biorą udział w ćwiczeniach. Materiały szkoleniowe są nie tylko ciekawe, ale przydatne w dalszej pracy, uzupełnione przykładami, nieraz poparte prezentacją multimedialną, a samo tempo zajęć jest w pełni dostosowane do uczestników. Na uwagę zasługuje pełne zaangażowanie lektorki i przystępne przekazywanie wiedzy, a także miła i przyjemna atmosfera podczas zajęć przez co prowadząca zyskuje sympatię, która sprzyja nauce.

  Tamara, grupa dorosłych, poziom A1/A2

 • Zajęcia w szkole językowej Level Up są prowadzone w sposób bardzo interesujący. Lektor na każde spotkanie przygotowuje materiały/zadania/zabawy mające za zadanie utrwalić dotychczasową wiedzę, przez co zajęcia nie są monotonne i z chęcią się na nie uczęszcza. Intensywność pracy na zajęciach jest dostosowane do poziomu grupy i jest zależna od wszelkich możliwych czynników, takich jak zaangażowanie grupy czy też poziomu trudności przerabianego tematu. Ucząc się w szkole przez dwa lata uważam, że zrobiłem duży postęp w nauce. Należy pamiętać, że wpływ na nasze postępy w nauce ma nie tylko szkoła, ale również praca wykonana przez nas poza zajęciami

  Kamil Gmiński, dorośli, poziom A2

 • Gorąco polecam kurs wakacyjny dla wszystkich, którzy w krótkim czasie chcieli by przyswoić najbardziej przydatne zwroty używane w podróży, w sklepie, w hotelu itp. W tamtym roku miałam przyjemność być na takim kursie i jestem bardzo ale to bardzo zadowolona z wiedzy jaką zdobyłam podczas tego kursu. Kurs na najwyższym poziomie, bardzo kreatywny, dzięki czemu wiedza łatwo się przyswaja.Pani prowadząca zawsze perfekcyjnie przygotowana do zajęć i przekazywania swojej wiedzy innym ???? A atmosfera oczywiście na 5 ???? Gorąco polecam ???? Aktualnie jestem na rocznym kursie i nie wyobrażam sobie że mogłabym wybrać inną szkołę językową dla siebie i mojego dziecka.

  Kornelia Fontowicz (uczestniczka Intensywnego Wakacyjnego Kursu, mama Nikodema, lat 7)