Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatości

Zamknij


Dlaczego warto się uczyć angielskiego?

Czy przeciętnemu Polakowi nauka języka angielskiego jest do czegokolwiek potrzebna? 

 

 

Angielski to język, którym można się bawić zwłaszcza jeśli chcesz zostać influencerką na Instagramie, albo nie zaliczyć wtopy przy ludziach. Jego nieznajomość może doprowadzić do wpadek, które będziemy z rumieńcem wspominać do końca życia. Zerknijcie na poniższe przykłady, bo może się okazać, że już popełniliście gafę!

 

Nauka języka angielskiego na wesoło

 

Z racji tego, że język ten obecnie jest bardzo powszechny, warto znać chociażby jego podstawy. Czy zdarzyło ci się założyć koszulkę, na której widniał jakiś napis w języku angielskim? Dziś takie koszulki produkuje się hurtowo i są one dostępne w polskich sklepach. Nie wiedząc co dokładnie jest na niej napisane, sporo się ryzykuje. Może się bowiem okazać, że to obraźliwy napis lub mający wyraźny podtekst seksualny. A co, gdybyś taką koszulkę kupił swojej babci?

Nauka języka angielskiego to prosta ścieżka do tego, aby zapoznać się z angielską literaturą. To właśnie na jej podstawie powstaje wiele interesujących filmów, w tym także kostiumowych, opowiadających chociażby o burzliwym wielu XIX w Anglii. Zapoznając się z taką literaturą w jej oryginalnym brzmieniu, można wychwycić wszystkie językowe "smaczki" i przejść się ulicami Londynu, opisanymi na kartach starszych, jak i nowszych pozycji książkowych.

Tatuaże w języku angielskim podobnie jak i koszulki, mogą okazać się pułapką. Mały błąd językowy może okazać się w tym przypadku czymś, co zostanie z nami już na zawsze. Różnica między słowem "sheet" i "shit" w pisowni jest od razu zauważalna. Czy jednak dostrzegasz ją w wymowie? Umawiając się z tatuażystą, warto mieć opanowany angielski na przyzwoitym poziomie, aby nie zezwolić mu na wytatuowanie czegoś, czego naprawdę będziemy żałowali. Zerknijcie tylko na wpadki celebrytów w tym temacie!

 

Nauka angielskiego umożliwia zapytanie o to, gdzie jest toaleta w każdej restauracji świata czy też udzielenie odpowiedzi obcokrajowcowi na ulicy, zamiast uciekać w popłochu udając, że nie zrozumiało się ani słowa. Język ten pozwala na oglądanie programów po angielsku i korzystanie z fantastycznej oferty Netflixa, która na wyspach oraz w USA jest znacznie bogatsza. Idealny przepis na leniwy weekend.

Angielski umożliwia również swobodne umieszczanie hasztagów na Instagramie, przykładowo: #fun #smile. Pozawala także na zasypywanie swojej facebookowej tablicy cytatami w języku angielskim, zamiast w języku polskim i trafić do większej liczby osób. Hasztagi to nie tylko modny dodatek,ale gwarancja rozwoju własnego konta, co zdecydowanie przysporzy followersów.

I ostatnia już kwestia, na którą bez wątpienia warto zwrócić uwagę - teksty piosenek. Śpiewanie łamanym angielskim, wychwytywanie co dziesiątego słowa i przekręcanie każdego innego, oczywiście daje wiele radości. Zrozumienie tekstu pozwala jednka stwierdzić, czy dana piosenka faktycznie wpisuje się w nasze poczucie estetyki. Niekiedy może się okazać, że sama melodia jest chwytliwa, sens piosenki się natomiast gdzież zapodział.

 

Pamiętajcie, że powyższe przykłady, być może są przerysowane i zabawne, ale wynika z nich jedno – angielski warto znać!


POWRÓT

DOŁĄCZ DO NAS

ZOBACZ REKOMENDACJE WIDEO

KURSY

REKOMENDACJE

 • Zdecydowanie polecam Level Up !!! Nauka z profesjonalnym lektorem panią Małgorzatą

  gwarantuje sukces! Zajęcia na wysokim poziomie i przyjazna atmosfera to pożytecznie spędzony czas!

  Serdecznie polecam, gdyż Gosia to ekspert, który traktuje swój zawód jako prawdziwą pasję heart

  Karolina Mikołaczyk, zajęcia dla dorosłych (A1)

 • Szczerze polecam zajęcia w Level Up.
  Kurs wakacyjny był rewelacyjny.
  Ale nie ma tu żadnego zaskoczenia gdy zajęcia prowadzi nietuzinkowa, nieszablonowa Ela.
  Już oczekuję zajęć wrześniowych.

  Paulina Pyrtek, dorośli, intensywny wakacyjny kurs angielskiego

 • Wszystko co dobre szybko sie konczy.
  No i sie skonczylo 2 tyg intensywny kurs angielskiego z Level Up. Czy bylo warto? Odpowiedź jest prosta Oczywiscie ze tak. Niezapomniana przygoda z jezykiem, swietna atmosfera na zajecia i niesamowita Ela, dzieki ktorej pomysłom zajecia w zadnej sekundzie nie byly nudne.
  Wiecej jesli zastanawiasz sie czy kupić kolejna cud dietę to odpusc i wydaj lepiej ta kasę na kurs w Level Up, bo efekt bedzie zauważalny juz po 2 tyg.
  Polecam najlepsza szkole Level Up Ever ????

  Karolina Kołodyńska, dorośli, intensywny wakacyjny kurs angielskiego

 • Miałam przyjemność współpracować ze Centrum Językowym Level Up jako nauczyciel i baaardzo polecam to miejsce! Cudowna i zaangażowana Właścicielka z wielką miłością do nauczania! Chciałabym uczyć się w takim miejscu jako dziecko - gadżetów i kreatywnych gier w Level Up na pewno nie zabraknie! ???? Uwielbiam miejsca prowadzone z pasją, a to zdecydowanie jest jedno z nich. ????

  Kasia Dusza, lektorka

 • No po prostu świetnie tu jest :-) Nie wyobrażam sobie tygodnia bez zajęć, a dodam, że chodzę tu już czwarty rok! Uczę się tutaj, bo mam z tego ogromną frajdę, bo tak uczą, że chce mi się chcieć. Angielski w takim level'upowym wydaniu jest REWELACYJNY i już :-)

  Agnieszka Szarapanowska, zajęcia dla dorosłych (C1)

 • Chodzi syn, chodze ja :-D. Fantastyczne metody nauczania. Atmosfera świetna! Polecam gorąco :-)

  Anna Dunaj, zajęcia dla dorosłych (A1), mama Michała (lat 13)

 • Świetna szkoła z wyjątkową kadrą. Zajęcia z duża dawką humoru, ogromem wiedzy i umiejętności, które w tej formie same wchodzą do głowy. Gorąco polecam!

  Ewa Najdecka, zajęcia dla dorosłych (C1), mama Wojciecha (lat 15)

 • Zajęcia w Level Up są bardzo ciekawe, interesujące, wyzwalające pełne zaangażowanie grupy. Prowadząca profesjonalnie przedstawia informacje i ma wiedzę merytoryczną, która pozwala odpowiadać na zadawane przez uczestników pytania. Poza tym potrafi zaciekawić i zainteresować wszystkich, nawet tych mało aktywnych, czy nieśmiałych. Płynnie i sugestywnie prowadzi cały blok zajęć. Uczniowie są przez to zaangażowani, chętnie się wypowiadają i biorą udział w ćwiczeniach. Materiały szkoleniowe są nie tylko ciekawe, ale przydatne w dalszej pracy, uzupełnione przykładami, nieraz poparte prezentacją multimedialną, a samo tempo zajęć jest w pełni dostosowane do uczestników. Na uwagę zasługuje pełne zaangażowanie lektorki i przystępne przekazywanie wiedzy, a także miła i przyjemna atmosfera podczas zajęć przez co prowadząca zyskuje sympatię, która sprzyja nauce.

  Tamara, grupa dorosłych, poziom A1/A2

 • Zajęcia w szkole językowej Level Up są prowadzone w sposób bardzo interesujący. Lektor na każde spotkanie przygotowuje materiały/zadania/zabawy mające za zadanie utrwalić dotychczasową wiedzę, przez co zajęcia nie są monotonne i z chęcią się na nie uczęszcza. Intensywność pracy na zajęciach jest dostosowane do poziomu grupy i jest zależna od wszelkich możliwych czynników, takich jak zaangażowanie grupy czy też poziomu trudności przerabianego tematu. Ucząc się w szkole przez dwa lata uważam, że zrobiłem duży postęp w nauce. Należy pamiętać, że wpływ na nasze postępy w nauce ma nie tylko szkoła, ale również praca wykonana przez nas poza zajęciami

  Kamil Gmiński, dorośli, poziom A2

 • Gorąco polecam kurs wakacyjny dla wszystkich, którzy w krótkim czasie chcieli by przyswoić najbardziej przydatne zwroty używane w podróży, w sklepie, w hotelu itp. W tamtym roku miałam przyjemność być na takim kursie i jestem bardzo ale to bardzo zadowolona z wiedzy jaką zdobyłam podczas tego kursu. Kurs na najwyższym poziomie, bardzo kreatywny, dzięki czemu wiedza łatwo się przyswaja.Pani prowadząca zawsze perfekcyjnie przygotowana do zajęć i przekazywania swojej wiedzy innym ???? A atmosfera oczywiście na 5 ???? Gorąco polecam ???? Aktualnie jestem na rocznym kursie i nie wyobrażam sobie że mogłabym wybrać inną szkołę językową dla siebie i mojego dziecka.

  Kornelia Fontowicz (uczestniczka Intensywnego Wakacyjnego Kursu, mama Nikodema, lat 7)