Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatości

Zamknij


Czy warto korzystać z Busuu - aplikacji do nauki na telefon?

Czy istnieje aplikacja na telefon, która łączy w sobie wspomaganie nauki i interakcję ze społecznością z całego świata? Wydaje się, że tak!


Przetestowałam dla Was aplikację o nazwie Busuu, jako alternatywę ukochanego Duolingo.

 

 

Busuu powstało w 2008 roku i w swojej ofercie ma kursy w 12 językach. Aplikację można zaintstalować logując się przez e-mail lub konto na Facebook'u. W pierwszej kolejności wybieracie język, którego chcecie się uczyć (żarcik: wyskoczył mi komunikat "wygląda na to, że znasz już ten język (mam angielski, jako język oprogramowania), czy na pewno chcesz się go uczyć?"). Po wyborze języka, decydujecie czy chcecie wybrać opcję premium (16,33pln/miesiąc, 195.99pln/rok) czy darmową. Wybierając opcję premium uzyskujemy dostęp do wszystkich funkcji i dodatkowych materiałów. Decydując się na wersję free klikamy przycisk na dole i gotowe. Mamy wtedy dostęp do interaktywnych ćwiczeń i gier.

 

W początkowej fazie uczysz się pojedynczych słów i fraz w prostych dialogach, które od razu testowane są w formie ustnej (trzeba powtórzyć wyrażenie) lub wyboru jednej właściwej odpowiedzi spośród czterech. Do tego dochodzą jeszcze dialogi, quiz i konwersacje (słuchanie nagrania i wstawianie słów w odpowiednie luki), wpisywanie wyrazów, a także codzienne testy.

 

Lekcje są podzielone są na grupy. W przypadku angielskiego są to:

 

angielski ogólny, 
video z New York Times, 
angielski w podróży (czyli informacje o kraju), 

serial, 
angielski dla biznesu
angielski z the Economist.

 


W przypadku innych języków, wybór jest jednak mniejszy. Grupy podzielone są tematycznie, np. liczby i kolory, czy rodzina, co jest bardzo wygodne.

 

Założyciele Busuu bazują na umiejętnościach nosicieli języka (native speakers), którzy korygują błędy popełniane przez użytkowników. I o tym za moment.

 

Języki do wyboru: angielski, hiszpański, francuski, niemiecki, włoski, portugalski (Brazylia), rosyjski, polski, turecki, arabski, japoński i chiński

Systemy operacyjne: iOS, Android

 

 

Wrażenie: początkowo sceptycznie podeszłam do aplikacji, ale później później z prośbą o weryfikację poprawności napisała do mnie Viktoriya (o czym zostałam poinformowana dzwoneczkiem). Miałam napisać czy jej odpowiedź na pytanie "Jak się masz?" jest poprawna. I tu się przebudziłam. W ramach pomocy można nie tylko skorygować cudze błędy, ale również dodać komentarz i zmotywować innych. Może to być pole do ciekawych konwersacji z ludźmi z całego świata! Użytkowników jest (uwaga!) 90mln!

 

 

Aplikacja jest warta uwagi, ze względu na społeczny aspekt. Viktoriya nagrodziła mnie pucharem, za najlepszą korektę. Myślę, że tym ta właśnie apka może Wam skraść serce i godziny. Fajne jest też to, że w wersji darmowej mamy dostęp do wyższych poziomów (a nie tylko A1/A2, jak to jest w przypadku wielu aplikacji) i że można wybierać temat, od którego chce się zacząć. Trzeba jednak pamiętać, że im dalej od pierwszej lekcji padnie nam wybór, tym słownictwo i zdania będą bardziej skomplikowane.


POWRÓT

DOŁĄCZ DO NAS

ZOBACZ REKOMENDACJE WIDEO

KURSY

REKOMENDACJE

 • Zdecydowanie polecam Level Up !!! Nauka z profesjonalnym lektorem panią Małgorzatą

  gwarantuje sukces! Zajęcia na wysokim poziomie i przyjazna atmosfera to pożytecznie spędzony czas!

  Serdecznie polecam, gdyż Gosia to ekspert, który traktuje swój zawód jako prawdziwą pasję heart

  Karolina Mikołaczyk, zajęcia dla dorosłych (A1)

 • Szczerze polecam zajęcia w Level Up.
  Kurs wakacyjny był rewelacyjny.
  Ale nie ma tu żadnego zaskoczenia gdy zajęcia prowadzi nietuzinkowa, nieszablonowa Ela.
  Już oczekuję zajęć wrześniowych.

  Paulina Pyrtek, dorośli, intensywny wakacyjny kurs angielskiego

 • Wszystko co dobre szybko sie konczy.
  No i sie skonczylo 2 tyg intensywny kurs angielskiego z Level Up. Czy bylo warto? Odpowiedź jest prosta Oczywiscie ze tak. Niezapomniana przygoda z jezykiem, swietna atmosfera na zajecia i niesamowita Ela, dzieki ktorej pomysłom zajecia w zadnej sekundzie nie byly nudne.
  Wiecej jesli zastanawiasz sie czy kupić kolejna cud dietę to odpusc i wydaj lepiej ta kasę na kurs w Level Up, bo efekt bedzie zauważalny juz po 2 tyg.
  Polecam najlepsza szkole Level Up Ever ????

  Karolina Kołodyńska, dorośli, intensywny wakacyjny kurs angielskiego

 • Miałam przyjemność współpracować ze Centrum Językowym Level Up jako nauczyciel i baaardzo polecam to miejsce! Cudowna i zaangażowana Właścicielka z wielką miłością do nauczania! Chciałabym uczyć się w takim miejscu jako dziecko - gadżetów i kreatywnych gier w Level Up na pewno nie zabraknie! ???? Uwielbiam miejsca prowadzone z pasją, a to zdecydowanie jest jedno z nich. ????

  Kasia Dusza, lektorka

 • No po prostu świetnie tu jest :-) Nie wyobrażam sobie tygodnia bez zajęć, a dodam, że chodzę tu już czwarty rok! Uczę się tutaj, bo mam z tego ogromną frajdę, bo tak uczą, że chce mi się chcieć. Angielski w takim level'upowym wydaniu jest REWELACYJNY i już :-)

  Agnieszka Szarapanowska, zajęcia dla dorosłych (C1)

 • Chodzi syn, chodze ja :-D. Fantastyczne metody nauczania. Atmosfera świetna! Polecam gorąco :-)

  Anna Dunaj, zajęcia dla dorosłych (A1), mama Michała (lat 13)

 • Świetna szkoła z wyjątkową kadrą. Zajęcia z duża dawką humoru, ogromem wiedzy i umiejętności, które w tej formie same wchodzą do głowy. Gorąco polecam!

  Ewa Najdecka, zajęcia dla dorosłych (C1), mama Wojciecha (lat 15)

 • Zajęcia w Level Up są bardzo ciekawe, interesujące, wyzwalające pełne zaangażowanie grupy. Prowadząca profesjonalnie przedstawia informacje i ma wiedzę merytoryczną, która pozwala odpowiadać na zadawane przez uczestników pytania. Poza tym potrafi zaciekawić i zainteresować wszystkich, nawet tych mało aktywnych, czy nieśmiałych. Płynnie i sugestywnie prowadzi cały blok zajęć. Uczniowie są przez to zaangażowani, chętnie się wypowiadają i biorą udział w ćwiczeniach. Materiały szkoleniowe są nie tylko ciekawe, ale przydatne w dalszej pracy, uzupełnione przykładami, nieraz poparte prezentacją multimedialną, a samo tempo zajęć jest w pełni dostosowane do uczestników. Na uwagę zasługuje pełne zaangażowanie lektorki i przystępne przekazywanie wiedzy, a także miła i przyjemna atmosfera podczas zajęć przez co prowadząca zyskuje sympatię, która sprzyja nauce.

  Tamara, grupa dorosłych, poziom A1/A2

 • Zajęcia w szkole językowej Level Up są prowadzone w sposób bardzo interesujący. Lektor na każde spotkanie przygotowuje materiały/zadania/zabawy mające za zadanie utrwalić dotychczasową wiedzę, przez co zajęcia nie są monotonne i z chęcią się na nie uczęszcza. Intensywność pracy na zajęciach jest dostosowane do poziomu grupy i jest zależna od wszelkich możliwych czynników, takich jak zaangażowanie grupy czy też poziomu trudności przerabianego tematu. Ucząc się w szkole przez dwa lata uważam, że zrobiłem duży postęp w nauce. Należy pamiętać, że wpływ na nasze postępy w nauce ma nie tylko szkoła, ale również praca wykonana przez nas poza zajęciami

  Kamil Gmiński, dorośli, poziom A2

 • Gorąco polecam kurs wakacyjny dla wszystkich, którzy w krótkim czasie chcieli by przyswoić najbardziej przydatne zwroty używane w podróży, w sklepie, w hotelu itp. W tamtym roku miałam przyjemność być na takim kursie i jestem bardzo ale to bardzo zadowolona z wiedzy jaką zdobyłam podczas tego kursu. Kurs na najwyższym poziomie, bardzo kreatywny, dzięki czemu wiedza łatwo się przyswaja.Pani prowadząca zawsze perfekcyjnie przygotowana do zajęć i przekazywania swojej wiedzy innym ???? A atmosfera oczywiście na 5 ???? Gorąco polecam ???? Aktualnie jestem na rocznym kursie i nie wyobrażam sobie że mogłabym wybrać inną szkołę językową dla siebie i mojego dziecka.

  Kornelia Fontowicz (uczestniczka Intensywnego Wakacyjnego Kursu, mama Nikodema, lat 7)