Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatości

Zamknij


Ujarzmiamy Słownictwo

Znajdź swój sposób na słownictwo.

Może to brzmieć banalnie, ale właśnie od tego trzeba zacząć – jak się uczyć?! Każdy z nas uczy się inaczej, dlatego na każdego będzie działać coś innego (rym niezamierzony). Na początku dobrze jest określić swoją preferowaną metodę percepcji, czyli czy jesteś wzrokowcem, słuchowcem czy może kinestetykiem. Być może lepiej będzie Ci zapamiętywać słowa czytając je, słuchając ich, albo okaże się że najlepsze efekty przynosi gdy ktoś Ci je czyta, a Ty kojarzysz emocje z tym związane. Spróbuj sobie również przypomnieć w jakich momentach w przeszłości czułeś się najlepiej ucząc się. Skorzystaj ze swojej wiedzy i doświadczenia. Nikt nie zna Cię lepiej niż Ty sam! Jest tyle sposobów nauki, że na pewno znajdziesz coś dla siebie. 

• notowanie słówek w zeszycie
• robienie własnych fiszek
• korzystanie z gotowego słownika do danego materiału
• odsłuchiwanie grupy słów kilkakrotnie
• mapy myśli – organizowanie słów w kategorie i grupy
• asocjacje – tworzenie grup dla danego słowa, np. kupić, zakupy, zakupoholik etc.
• odpytywanie przez drugą osobę
• korzytanie z aplikacji na telefon, np. Duolingo, Memrise
• korzystanie ze stron internetowych lub oprogramowania do nauki słów zgodnie z preferencjami percepcyjnymi, np. Kahoot, profesor Henry
• zaznaczanie słów w tekście i uczenie się kontekstu
• gry, np. Scrabble
• przeglądanie słownika, niekoniecznie tego internetowego
• nagrywanie słów wypowiadanych samodzielnie (wymówienie słowa aktywuje je i ułatwia zapamiętanie)
• wizualizacja słowa, w jakim kontekście i jakiej sytuacji byś go użył, z jakimi innymi słowami
• mnemotechnika – tworzenie historii lub asocjacji (najlepiej śmiesznych), np. career = car and beer ;-


Powtarzanie utrwala słowa w pamięci. Tyle, że trzeba to robić mądrze. Zasada, której akurat mi nie trzeba było wbijać do głowy, bo wydała się od razu bardzo logiczna to: „Lepiej 10 minut codziennie, niż 40 raz w tygodniu”. Fajnym pomysłem jest nauczenie się słowa np. rano, powtórzenie go wieczorem, na drugi dzień, a później po tygodniu, a najlepiej jeszcze po miesiącu. I pamiętajcie – jeśli nie umiecie wymówić słowa, nie ma opcji, że użyjecie je w trakcie konwersacji. 

A Wy – jakie macie sposoby na naukę?????


POWRÓT

DOŁĄCZ DO NAS

ZOBACZ REKOMENDACJE WIDEO

KURSY

REKOMENDACJE

 • Zdecydowanie polecam Level Up !!! Nauka z profesjonalnym lektorem panią Małgorzatą

  gwarantuje sukces! Zajęcia na wysokim poziomie i przyjazna atmosfera to pożytecznie spędzony czas!

  Serdecznie polecam, gdyż Gosia to ekspert, który traktuje swój zawód jako prawdziwą pasję heart

  Karolina Mikołaczyk, zajęcia dla dorosłych (A1)

 • Szczerze polecam zajęcia w Level Up.
  Kurs wakacyjny był rewelacyjny.
  Ale nie ma tu żadnego zaskoczenia gdy zajęcia prowadzi nietuzinkowa, nieszablonowa Ela.
  Już oczekuję zajęć wrześniowych.

  Paulina Pyrtek, dorośli, intensywny wakacyjny kurs angielskiego

 • Wszystko co dobre szybko sie konczy.
  No i sie skonczylo 2 tyg intensywny kurs angielskiego z Level Up. Czy bylo warto? Odpowiedź jest prosta Oczywiscie ze tak. Niezapomniana przygoda z jezykiem, swietna atmosfera na zajecia i niesamowita Ela, dzieki ktorej pomysłom zajecia w zadnej sekundzie nie byly nudne.
  Wiecej jesli zastanawiasz sie czy kupić kolejna cud dietę to odpusc i wydaj lepiej ta kasę na kurs w Level Up, bo efekt bedzie zauważalny juz po 2 tyg.
  Polecam najlepsza szkole Level Up Ever ????

  Karolina Kołodyńska, dorośli, intensywny wakacyjny kurs angielskiego

 • Miałam przyjemność współpracować ze Centrum Językowym Level Up jako nauczyciel i baaardzo polecam to miejsce! Cudowna i zaangażowana Właścicielka z wielką miłością do nauczania! Chciałabym uczyć się w takim miejscu jako dziecko - gadżetów i kreatywnych gier w Level Up na pewno nie zabraknie! ???? Uwielbiam miejsca prowadzone z pasją, a to zdecydowanie jest jedno z nich. ????

  Kasia Dusza, lektorka

 • No po prostu świetnie tu jest :-) Nie wyobrażam sobie tygodnia bez zajęć, a dodam, że chodzę tu już czwarty rok! Uczę się tutaj, bo mam z tego ogromną frajdę, bo tak uczą, że chce mi się chcieć. Angielski w takim level'upowym wydaniu jest REWELACYJNY i już :-)

  Agnieszka Szarapanowska, zajęcia dla dorosłych (C1)

 • Chodzi syn, chodze ja :-D. Fantastyczne metody nauczania. Atmosfera świetna! Polecam gorąco :-)

  Anna Dunaj, zajęcia dla dorosłych (A1), mama Michała (lat 13)

 • Świetna szkoła z wyjątkową kadrą. Zajęcia z duża dawką humoru, ogromem wiedzy i umiejętności, które w tej formie same wchodzą do głowy. Gorąco polecam!

  Ewa Najdecka, zajęcia dla dorosłych (C1), mama Wojciecha (lat 15)

 • Zajęcia w Level Up są bardzo ciekawe, interesujące, wyzwalające pełne zaangażowanie grupy. Prowadząca profesjonalnie przedstawia informacje i ma wiedzę merytoryczną, która pozwala odpowiadać na zadawane przez uczestników pytania. Poza tym potrafi zaciekawić i zainteresować wszystkich, nawet tych mało aktywnych, czy nieśmiałych. Płynnie i sugestywnie prowadzi cały blok zajęć. Uczniowie są przez to zaangażowani, chętnie się wypowiadają i biorą udział w ćwiczeniach. Materiały szkoleniowe są nie tylko ciekawe, ale przydatne w dalszej pracy, uzupełnione przykładami, nieraz poparte prezentacją multimedialną, a samo tempo zajęć jest w pełni dostosowane do uczestników. Na uwagę zasługuje pełne zaangażowanie lektorki i przystępne przekazywanie wiedzy, a także miła i przyjemna atmosfera podczas zajęć przez co prowadząca zyskuje sympatię, która sprzyja nauce.

  Tamara, grupa dorosłych, poziom A1/A2

 • Zajęcia w szkole językowej Level Up są prowadzone w sposób bardzo interesujący. Lektor na każde spotkanie przygotowuje materiały/zadania/zabawy mające za zadanie utrwalić dotychczasową wiedzę, przez co zajęcia nie są monotonne i z chęcią się na nie uczęszcza. Intensywność pracy na zajęciach jest dostosowane do poziomu grupy i jest zależna od wszelkich możliwych czynników, takich jak zaangażowanie grupy czy też poziomu trudności przerabianego tematu. Ucząc się w szkole przez dwa lata uważam, że zrobiłem duży postęp w nauce. Należy pamiętać, że wpływ na nasze postępy w nauce ma nie tylko szkoła, ale również praca wykonana przez nas poza zajęciami

  Kamil Gmiński, dorośli, poziom A2

 • Gorąco polecam kurs wakacyjny dla wszystkich, którzy w krótkim czasie chcieli by przyswoić najbardziej przydatne zwroty używane w podróży, w sklepie, w hotelu itp. W tamtym roku miałam przyjemność być na takim kursie i jestem bardzo ale to bardzo zadowolona z wiedzy jaką zdobyłam podczas tego kursu. Kurs na najwyższym poziomie, bardzo kreatywny, dzięki czemu wiedza łatwo się przyswaja.Pani prowadząca zawsze perfekcyjnie przygotowana do zajęć i przekazywania swojej wiedzy innym ???? A atmosfera oczywiście na 5 ???? Gorąco polecam ???? Aktualnie jestem na rocznym kursie i nie wyobrażam sobie że mogłabym wybrać inną szkołę językową dla siebie i mojego dziecka.

  Kornelia Fontowicz (uczestniczka Intensywnego Wakacyjnego Kursu, mama Nikodema, lat 7)