Ta strona używa plików Cookies. Korzystając z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatości

Zamknij


3 sposoby na zabawy z dzieckiem w domu

Każdy rodzic ma własne sposoby na swoje pociechy. Ja mam za to sposób na ułatwienie im nauki angielskiego! Nie ważne, czy uczycie dziecko w domu, czy posyłacie na zajęcia dodatkowe. Wystarczy pamiętać o trzech złotych zasadach, a nauka pójdzie Wam zdecydowanie łatwiej!

 

Po pierwsze: słówka w ruch!

Kluczem do efektywnej nauki jest ruch: aktywność fizyczna sprawia, że mózg dziecka szybciej przyswaja nową wiedzę oraz pozytywnie wpływa na koncentrację. Zadbajcie więc o to, by w trakcie nauki dziecko miało możliwość się poruszać. Tak więc zamiast oferować dziecku siedzenie w jednym miejscu zaaranżuj zabawy ruchowe z angielskim w tle! Przykładem takiej gry będzie zabawa z piłeczkami. Na jednym końcu pokoju połóż karty z obrazkami, na drugim piłeczki. Dziecko podbiega do piłeczką, kładzie na dowolnej karcie i powtarza nazwę przedmiotu z obrazka. Następnie biegnie po kolejną piłkę. Po kilku zabawach Twoja pociecha nie będzie musiała powtarzać nowego słówka - powie je sama!

 

Po drugie: zakuć, zdać...

Zapamiętać! Dzieciaki mają niesamowitą prędkość zapamiętywania, ale, co za tym idzie, niestety równie szybko zapominają nowe informacje. Możecie im jednak pomóc w utrwalaniu języka: powtarzajcie jak najczęściej zdobytą wiedzę, by Wasza pociecha mogła długo się nią cieszyć. Jest wiele sposobów na utrwalanie przez powtarzanie. Proponuję prostą czynność, którą możecie wykonywać w każdej wolnej chwili - wspólne powtarzanie słówek z danej kategorii. Pierwsza osoba zaczyna od jednego słówka. Kolejne muszą powtórzyć słówka poprzedników w poprawnej kolejności i na końcu dodać swoje. Przy śniadaniu możecie skupić się na słownictwie związanym z jedzeniem, podczas czasu wolnego - z zabawkami. Takie dobranie kategorii powtarzanej wiedzy pozwoli dziecku na skojarzenie słów z miejscami, czynnościami, czy nawet zapachami - a dzięki większej ilości bodźców, zapamiętanie stanie się jeszcze prostsze.

 

Po trzecie: nauka przez zabawę

Dzieci uczące się w przyjaznej atmosferze są zdecydowanie częściej chętne do współpracy – czytaj - nauki. Choć może się wydawać, że sala pełna śmiechu i wygłupów nie sprzyja koncentracji, to gdy ten pozorny chaos jest opanowany, dzieje się wprost przeciwnie. Dobrym przykładem takich "edukacyjnych szaleństw" jest uczenie się nowych słówek, modelując głos. Powtarzajcie wspólnie dane słowo raz cicho, raz głośno, raz szybko, raz wolno; bawcie się swoimi głosami lub udawajcie zwierzęta. Możecie również wspólnie tworzyć zabawne plansze z obrazkami i ich angielskimi podpisami (na przykład śmieszny, kolorowy kosmita ułatwi poznawanie części ciała). Świetna zabawa i produktywnie spędzony czas - gwarantowane!

Te trzy proste zasady z pewnością ułatwią Waszemu dziecku naukę języka angielskiego oraz pozwolą na oswojenie się z nim w środowisku innym niż szkolna ławka. Możecie mieć pewność, że przedstawione sposoby sprawią, że Wasze dziecko dostrzeże w języku angielskim coś więcej niż przedmiot w szkole: zobaczy w nim samą przyjemność i samo będzie chciało się uczyć!

 

 

Podane przeze mnie metody można także łączyć. Świetnym sposobem na to będą zabawne piosenki przygotowane do nauki języka. Oprócz rymujących się wersów, wiele z nich zawiera także tańce i inne elementy ruchowe. To połączenie jest bardzo skuteczne - sama dobrze pamiętam piosenki, których uczyłam się na początku przygody z językiem angielskim! Piosenki znajdziecie w podręcznikach do nauki angielskiego oraz w internecie. Ponieważ nasze mózgi są zaprogramowane na zapamiętywanie szczęśliwych chwil, Twojemu dziecku z pewnością zapadnie w pamięć zarówno radosne wspólne śpiewanie, jak i same słówka z piosenki.


POWRÓT

DOŁĄCZ DO NAS

ZOBACZ REKOMENDACJE WIDEO

KURSY

REKOMENDACJE

 • Zdecydowanie polecam Level Up !!! Nauka z profesjonalnym lektorem panią Małgorzatą

  gwarantuje sukces! Zajęcia na wysokim poziomie i przyjazna atmosfera to pożytecznie spędzony czas!

  Serdecznie polecam, gdyż Gosia to ekspert, który traktuje swój zawód jako prawdziwą pasję heart

  Karolina Mikołaczyk, zajęcia dla dorosłych (A1)

 • Szczerze polecam zajęcia w Level Up.
  Kurs wakacyjny był rewelacyjny.
  Ale nie ma tu żadnego zaskoczenia gdy zajęcia prowadzi nietuzinkowa, nieszablonowa Ela.
  Już oczekuję zajęć wrześniowych.

  Paulina Pyrtek, dorośli, intensywny wakacyjny kurs angielskiego

 • Wszystko co dobre szybko sie konczy.
  No i sie skonczylo 2 tyg intensywny kurs angielskiego z Level Up. Czy bylo warto? Odpowiedź jest prosta Oczywiscie ze tak. Niezapomniana przygoda z jezykiem, swietna atmosfera na zajecia i niesamowita Ela, dzieki ktorej pomysłom zajecia w zadnej sekundzie nie byly nudne.
  Wiecej jesli zastanawiasz sie czy kupić kolejna cud dietę to odpusc i wydaj lepiej ta kasę na kurs w Level Up, bo efekt bedzie zauważalny juz po 2 tyg.
  Polecam najlepsza szkole Level Up Ever ????

  Karolina Kołodyńska, dorośli, intensywny wakacyjny kurs angielskiego

 • Miałam przyjemność współpracować ze Centrum Językowym Level Up jako nauczyciel i baaardzo polecam to miejsce! Cudowna i zaangażowana Właścicielka z wielką miłością do nauczania! Chciałabym uczyć się w takim miejscu jako dziecko - gadżetów i kreatywnych gier w Level Up na pewno nie zabraknie! ???? Uwielbiam miejsca prowadzone z pasją, a to zdecydowanie jest jedno z nich. ????

  Kasia Dusza, lektorka

 • No po prostu świetnie tu jest :-) Nie wyobrażam sobie tygodnia bez zajęć, a dodam, że chodzę tu już czwarty rok! Uczę się tutaj, bo mam z tego ogromną frajdę, bo tak uczą, że chce mi się chcieć. Angielski w takim level'upowym wydaniu jest REWELACYJNY i już :-)

  Agnieszka Szarapanowska, zajęcia dla dorosłych (C1)

 • Chodzi syn, chodze ja :-D. Fantastyczne metody nauczania. Atmosfera świetna! Polecam gorąco :-)

  Anna Dunaj, zajęcia dla dorosłych (A1), mama Michała (lat 13)

 • Świetna szkoła z wyjątkową kadrą. Zajęcia z duża dawką humoru, ogromem wiedzy i umiejętności, które w tej formie same wchodzą do głowy. Gorąco polecam!

  Ewa Najdecka, zajęcia dla dorosłych (C1), mama Wojciecha (lat 15)

 • Zajęcia w Level Up są bardzo ciekawe, interesujące, wyzwalające pełne zaangażowanie grupy. Prowadząca profesjonalnie przedstawia informacje i ma wiedzę merytoryczną, która pozwala odpowiadać na zadawane przez uczestników pytania. Poza tym potrafi zaciekawić i zainteresować wszystkich, nawet tych mało aktywnych, czy nieśmiałych. Płynnie i sugestywnie prowadzi cały blok zajęć. Uczniowie są przez to zaangażowani, chętnie się wypowiadają i biorą udział w ćwiczeniach. Materiały szkoleniowe są nie tylko ciekawe, ale przydatne w dalszej pracy, uzupełnione przykładami, nieraz poparte prezentacją multimedialną, a samo tempo zajęć jest w pełni dostosowane do uczestników. Na uwagę zasługuje pełne zaangażowanie lektorki i przystępne przekazywanie wiedzy, a także miła i przyjemna atmosfera podczas zajęć przez co prowadząca zyskuje sympatię, która sprzyja nauce.

  Tamara, grupa dorosłych, poziom A1/A2

 • Zajęcia w szkole językowej Level Up są prowadzone w sposób bardzo interesujący. Lektor na każde spotkanie przygotowuje materiały/zadania/zabawy mające za zadanie utrwalić dotychczasową wiedzę, przez co zajęcia nie są monotonne i z chęcią się na nie uczęszcza. Intensywność pracy na zajęciach jest dostosowane do poziomu grupy i jest zależna od wszelkich możliwych czynników, takich jak zaangażowanie grupy czy też poziomu trudności przerabianego tematu. Ucząc się w szkole przez dwa lata uważam, że zrobiłem duży postęp w nauce. Należy pamiętać, że wpływ na nasze postępy w nauce ma nie tylko szkoła, ale również praca wykonana przez nas poza zajęciami

  Kamil Gmiński, dorośli, poziom A2

 • Gorąco polecam kurs wakacyjny dla wszystkich, którzy w krótkim czasie chcieli by przyswoić najbardziej przydatne zwroty używane w podróży, w sklepie, w hotelu itp. W tamtym roku miałam przyjemność być na takim kursie i jestem bardzo ale to bardzo zadowolona z wiedzy jaką zdobyłam podczas tego kursu. Kurs na najwyższym poziomie, bardzo kreatywny, dzięki czemu wiedza łatwo się przyswaja.Pani prowadząca zawsze perfekcyjnie przygotowana do zajęć i przekazywania swojej wiedzy innym ???? A atmosfera oczywiście na 5 ???? Gorąco polecam ???? Aktualnie jestem na rocznym kursie i nie wyobrażam sobie że mogłabym wybrać inną szkołę językową dla siebie i mojego dziecka.

  Kornelia Fontowicz (uczestniczka Intensywnego Wakacyjnego Kursu, mama Nikodema, lat 7)